Zsypy do gruzu

Zsypy do gruzu to nieodłączny, jeżeli nie podstawowy, element wyposażenia każdej budowy. Zapewniają one przede wszystkim bezpieczeństwo w miejscu pracy, ale również komfort i porządek. Odpowiednio spasowane rękawy w połączeniu z koszem zasypowym stanowią doskonały tunel do transportu pionowego odpadów budowlanych czy śmieci. Zsypy do gruzu zapobiegają rozpraszaniu się różnego rodzaju materiałów oraz ich pyleniu. Nie bez znaczenia jest jednak również zabezpieczenie samego kontenera, do którego zsypywane zostają odpady. Niewątpliwie warto tutaj zastosować siatkę zabezpieczającą przed wysypywaniem się materiału. Nie można bowiem dopuścić do tego, aby był on zsypywany w niekontrolowany sposób, gdyż może to doprowadzić do uszkodzeń mienia a nawet uszczerbków na zdrowiu pracowników i osób trzecich. Zsypy do gruzu zapewniają zatem bezpieczeństwo w miejscu pracy oraz chronią przedsiębiorcę przed odpowiedzialnością cywilno-prawną.

Zsypy do gruzu, służące bezpieczeństwu pracy na każdej budowie stanowią bardzo wygodne i kompaktowe narzędzie do transportu pionowego odpadów budowlanych, śmieci, ale i wielu innych materiałów sypkich. Składają się z kilku elementów, które w łatwy sposób może zarówno rozłożyć, jak i złożyć jeden pracownik. Dzięki temu łatwo je przetransportować z miejsca na miejsce. Nie zajmują też dużej przestrzeni podczas magazynowania. Zsypy do gruzu składają się z koszy podstawowych (w określonej potrzebnej do wykonywania danych prac ilości), kosza zasypowego oraz konstrukcji stalowej, na której cały gotowy tunel zostaje zawieszony. W przypadku długich ciągów niekiedy stosuje się opcjonalnie również wciągarki do zsypów. Zsypy do gruzu to niedrogie a jednocześnie bardzo praktyczne rozwiązanie stosowane jednak nie tyko w budownictwie. Używane bywają  również do zsypywania np. węgla a nawet zbóż oraz wszelakiego rodzaju materiałów sypkich.

Zsypy do gruzu powszechnie są stosowane w budownictwie. W tej bowiem dziedzinie sprawdzają się najlepiej. Zabezpieczają przed rozpraszaniem się różnego rodzaju zsypywanych materiałów oraz zapewniają bezpieczeństwo w miejscu pracy. Ich użyteczność nie ogranicza się jednak jedynie do usuwania odpadów budowlanych, śmieci i gruzu. Zsypy do gruzu z powodzeniem stosuje się również np. w rolnictwie. Ułatwiają zsypywanie zbóż czy nawozów oraz wszelkiego rodzaju materiałów tam stosowanych. Mimo zatem, iż są one nieodłącznym elementem każdej budowy bez trudu odnajdziemy ich zastosowanie na farmach, jak i w prywatnych gospodarstwach. Zsypy do gruzu zwane inaczej również zsypami budowlanymi czy rękawami stosowane bywają do transportu pionowego węgla czy urobku w kopalniach. Bardzo ważna jest zatem ich jakość. Nie warto oszczędzać na tego typu produktach, gdyż może to doprowadzić do groźnych wypadków lub uszkodzenia mienia będącego własnością osób trzecich.

Zsypy do gruzu to stosowane najczęściej w budownictwie narzędzie, którego jakość ma ogromne znaczenie. Zarówno materiał z jakiego wyprodukowane są podzespoły, jak i sama metoda produkcyjna mają wspólnie nieoceniony wpływ na wykonywane później przy ich użyciu prace. Najczęściej stosowanym materiałem podczas produkcji podzespołów z tworzywa sztucznego – koszy jest polietylen. Tworzywo to charakteryzuje się bowiem niezbędnymi w przypadku tego produktu właściwościami. Przede wszystkim polietylen jest tworzywem elastycznym i  wytrzymałych. Ma dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, niekorzystne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV.  Odpowiednie, wysokiej jakości tworzywo to jednak dopiero połowa sukcesu. Zsypy do gruzu o najwyższej jakości to te, które zostały wyprodukowane metodą rotomouldingu. Metoda formowania rotacyjnego w wysokiej temperaturze pozwala na uzyskanie jednolitej powierzchni wolnej od słabych punków (miejsca wtrysku, łączenia).

HIGHER Monika Godlewska, ul. Armii Krajowej 74, 58-130 Żarów, e-mail: sales@zsypuj.pl, tel. 884 824 000

Masz pytania? 

Skorzystaj z formularza kontaktowego i zostaw nam wiadomość. 
Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe.

Jeżeli oczekujesz natychmiastowej informacji zwrotnej?
Po prostu zadzwoń! Z chęcią udzielimy Ci wyczerpującej odpowiedzi. 

Zapraszamy! Zespół firmy HIGHER Jesteśmy nie do zdarcia!

Formularz kontaktowy