Zsypy do gruzu – technologia produkcji

Zsypy do gruzu – technologia produkcji

Zsypy budowlane HIGHER są produktami tworzonymi z myślą o prawdziwych profesjonalistach. To `jednak co wpływa na ich wyjątkowość oraz maksymalną wytrzymałość i niezawodność wynika z połączenia dwóch zasadniczych czynników: zastosowanego tworzywa, polietylenu PE-HD oraz innowacyjnej metody produkcyjnej – rotomouldingu. Przyjrzyj się bliżej procesowi powstawania najlepszych zsypów budowlanych na rynku!

Zsypy do gruzu HIGHER – tworzywo

Zsypy do gruzu HIGHER powstają przy użyciu najwyższej jakości polietylenu PE-HD. Jest to tworzywo o zwiększonej w stosunku do innych polietylenów (jak np. PE-LD) gęstości. Posiada ono jednak wiele jeszcze dodatkowych zalet, mających zasadnicze znaczenie w przypadku właśnie zsypów budowlanych:

  • wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne – podczas zsypywania odpadów leje będą narażone na niekiedy bardzo dużą siłę uderzeniową, dlatego ze względu na bezpieczeństwo pracowników oraz osób trzecich znaczącą kwestią jest ich wytrzymałość;
  • duża ciągliwość – elastyczność materiału minimalizuje ryzyko pęknięć leja podczas zsypywania ciężkich i nieforemnych odpadów;
  • dobre właściwości ślizgowe – szybko i bez trudu usuniesz każdy gruz z placu budowy;
  • możliwość kontaktu z żywnością – zsypy budowlane HIGHER mogą służyć do usuwania gruzu, ale nie tylko – można je powodzeniem stosować w rolnictwie do zsypywania zbóż charakteryzują się bowiem fizjologiczną obojętnością;
  • wysoka temperatura topnienia (125°C) – bez względu na temperaturę otoczenia oraz specyfikę usuwanych odpadów nasze zsypy nie ulegną odkształceniom;
  • niska kruchość w niższych temperaturach – niekorzystne warunki atmosferyczne, niepogoda oraz minusowe temperatury nie wstrzymają Twoich prac jeżeli zaopatrzysz się w zsypy do gruzu HIGHER.

Nasze zsypy do gruzu są dodatkowo barwione kolorem żółtym co czyni je odpornymi na niekorzystne działanie promieniowania UV. To właśnie w połączeniu ze wspomnianą wcześniej odpornością na niskie temperatury sprawia, że zsypy do gruzu HIGHER są najlepszym narzędziem do wszelkiego rodzaju prac zewnętrznych.

Nasze zsypy budowlane są wykonane z wysokiej jakości, oryginalnego tworzywa polietylenowego (PE-HD), posiadającego certyfikaty potwierdzające jego zgodność z europejską dyrektywą RoHS. Oznacza to między innymi, iż nie zawierają one szkodliwych związków chemicznych oraz metali ciężkich. Jest to dla nas, jako dystrybutora produktów z tworzywa sztucznego bardzo ważne, gdyż nie zapominamy o tym, jak duże znaczenie ma dbałość o środowisko naturalne.

Dlatego też wszystkie sprzedawane przez nas zsypy budowlane są wykonane z tworzywa nadającego się w 100% do recyklingu. Dzięki zastosowaniu oryginalnego PE-HD mamy pewność, że nasze produkty cechuje zawsze wysoka najwyższa jakość. To dzięki temu zsypy do gruzu HIGHER doskonale spełniają swoje zadania, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Zsypy do gruzu – metoda produkcyjna

Nasze zsypy budowlane charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością oraz elastycznością, którą zawdzięczają nie tylko wysokiej klasy tworzywu z jakiego są wykonane, ale w równej mierze nowoczesnemu procesowi produkcyjnemu, polegającemu na formowaniu rotacyjnym. Ta oryginalna metoda wytwarzania podbija światowe rynki produkcyjne ze względu na swą niemalże stuprocentową niezawodność oraz ekonomiczność. Wszystko, to wpływa zarówno na wysoką jakość produktu, jak i jego niską cenę. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tej innowacyjnej technologii.

Rotomoulding

Formowanie rotacyjne polega na wprowadzeniu materiału w postaci stałej (np. granulatu) bądź wtryskiwaniu już płynnego tworzywa do odpowiedniej formy oddającej kształt pożądanego elementu – w tym wypadku jest to zsyp budowlany. Następnie tworzywo to jest podgrzewane w matrycy do temperatury około 200 stopni, która w tym czasie obraca się w dwóch prostopadłych osiach poziomo i pionowo. Po dokładnym rozprowadzeniu materiału w formie, następuje faza chłodzenia. Należy pamiętać, iż w tym czasie forma nadal się porusza.

Jest to ważne ze względu na wygląd i wytrzymałość gotowego produktu, gdyż dzięki zastosowaniu takiej technologii, nasze zsypy budowlane pozbawione są widocznych linii łączenia materiału – czyli najsłabszego ogniwa w wyrobach z tworzyw sztucznych.

HIGHER Monika Godlewska, ul. Armii Krajowej 74, 58-130 Żarów, e-mail: sales@zsypuj.pl, tel. 884 824 000

Masz pytania? 

Skorzystaj z formularza kontaktowego i zostaw nam wiadomość. 
Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe.

Jeżeli oczekujesz natychmiastowej informacji zwrotnej?
Po prostu zadzwoń! Z chęcią udzielimy Ci wyczerpującej odpowiedzi. 

Zapraszamy! Zespół firmy HIGHER Jesteśmy nie do zdarcia!

Formularz kontaktowy