Każdy remont niesie za sobą pewne utrudnienia. Z jednej strony cieszy fakt, że mieszkanie nabierze nowego, lepszego wyrazu, z drugiej natomiast męczy nas długotrwały nieporządek i hałas. Jak sobie z tym wszystkim poradzić, doprowadzić remont do końca i nie zwariować?

Do remontu trzeba się dobrze przygotować. Przede wszystkim, jeżeli jest taka możliwość, wyprowadźmy rodzinę z domu na te kilka dni. O ile oczywiście jej członkowie nie są w stanie w żaden sposób pomóc. W innym bowiem przypadku warto ich wykorzystać chociażby do sprzątania.


Metody usuwania gruzu

Jednym z większych utrudnień podczas każdego remontu jest kwestia nawarstwiających się w jego początkowym etapie odpadów w postaci gruzu, kafli, paneli etc. Trzeba się ich przecież jakoś pozbyć a wbrew pozorom jest to zajęcie, które zawsze zajmuje więcej czasu, niż można było przewidzieć. Gruz i odpady poremontowe można usuwać na dwa sposoby. Pierwszemu z nich służą specjalne worki na gruz, drugiemu natomiast profesjonalne zsypy budowlane. Podczas prywatnych remontów najchętniej sięgamy po worki. Jest to bowiem rozwiązanie doraźne i przede wszystkim tanie.

Przyglądając się jednak bliżej tej kwestii z łatwością dojdziemy do oczywistego wniosku, że nie jest to trafiony wybór. Wyobraźmy sobie, że kompleksowo remontujemy łazienkę – zbijamy kafle, lustra, wyburzamy ściany. A teraz powstałe w naszej wyobraźni odpady pomnóżmy przez trzy, bo prawdopodobnie właśnie taka ilość gruzu i śmieci nam się w rzeczywistości nawarstwi. Pakowanie ich w worki oraz wynoszenie zajmie zapewne kolejnych kilka godzin. A przecież na koniec trzeba będzie jeszcze wysprzątać zabrudzoną podczas wynoszenia gruzu klatkę schodową. No chyba, że raz na zawsze chcemy zerwać wszelkie pomyślne stosunki z sąsiadami. Już Ci się odechciało remontu, prawda? Ale zanim oświadczysz to żonie, przyjrzyj się naszej propozycji.

Zsypy do gruzu to podstawa

Zsypy budowlane to doskonała alternatywa dla tradycyjnych worków do gruzu. Koszt ich zakupu wcale nie jest szczególnie wysoki a przecież później możesz je jeszcze wielokrotnie wykorzystać przy remontach kolejnych pomieszczeń. W ostateczności, nie mając np. miejsca do ich przechowywania, zsypy do gruzu możesz także wypożyczyć. Ale przejdźmy wreszcie do zalet takiego rozwiązania.

Zsypy do gruzu to typowe rękawy z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które połączone ze sobą tworzą lej. Całą konstrukcję mocujemy do okna a na jej końcu umieszczamy kontener. W ten sposób unikamy nie tylko wysiłku związanego ze znoszeniem odpadów, ale również nieporządku i pyłu w całym budynku. Warto pamiętać o zabezpieczeniu kontenera specjalną siatką dzięki czemu cały gruz znajdzie się wyłącznie tam gdzie sobie to zaplanowaliśmy.

Najlepszej jakości zsypy do gruzu znajdziesz tylko u nas!