Zsypy budowlane

Zsypy budowlane to niewątpliwie podstawowe elementy wyposażenia każdej budowy.  Niezbędne będą one zarówno podczas prac remontowo-budowlanych w pomieszczeniach zlokalizowanych na dużych wysokościach, jak i wszędzie tam gdzie liczy się bezpieczeństwo i higiena pracy. Każdy szanujący się przedsiębiorca wie, iż zachowanie porządku podczas prac budowlanych to kwestia zasadnicza. Zbagatelizowanie tej kwestii może natomiast prowadzić do przykrych konsekwencji, wypadków oraz szkód na osobach trzecich przebywających w pobliżu wykonywanych prac. Zsypy budowlane służą jednak nie tylko, jak się powszechnie uważa, do usuwania gruzu i śmieci, ale również do np. zsypywania węgla czy rozmaitych materiałów sypkich. Wykorzystywane bywają m.in. w rolnictwie do zsypywania zbóż czy nawozów. Z powodzeniem stosuje się je również do usuwania śniegu z dachów. Zapewniają bowiem komfort i bezpieczeństwo na każdej płaszczyźnie. Wielofunkcyjność, ale i wytrzymałość oraz wysoka jakość komponentów to najważniejsze cechy charakteryzujące nasze zsypy budowlane.

Zsypy budowlane służą, krótko mówiąc głównie bezpieczeństwu i higienie pracy. Zastosowanie mają tutaj oczywiście adekwatne przepisy głoszące, iż na budowach zabrania się wyrzucania gruzu oraz śmieci z dużej lub nawet niewielkiej wysokości bez zastosowania odpowiedniego zabezpieczenia. Tego typu praktyki mogą bowiem prowadzić do wypadków, uszkodzeń mienia czy wielu innych niepożądanych skutków. Przedsiębiorcy winni zatem zadbać, aby wszelkiego rodzaju materiały sypkie były transportowane pionowo w sposób czysty i bezpieczny dla otoczenia. Zsypy budowlane niewątpliwie usprawniają prace remontowo-budowlane umożliwiając również szybki transport materiałów bez konieczności ich ręcznego znoszenia np. w wiadrach. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas pracowników. Zsypy budowlane są zatem niewątpliwie nieodłącznym elementem wyposażenia każdej budowy. Poza kwestiami BHP wpływają one również na pozytywny wizerunek firmy dbającej o porządek na budowie i bezpieczeństwo pracowników.

Zsypy budowlane służą bezpiecznemu transportowi materiałów sypkich. Ich obecność podczas wielorakich prac remontowych jest niewątpliwie nieoceniona. Zapewniają również porządek na placu budowy. Niemniej jednak bywają one również wykorzystywane podczas zsypywania węgla, śniegu z dachów, zbóż czy przy każdych innych pracach wymagających bezpiecznego transportu pionowego. W skład zestawu wchodzą zawsze trzy główne elementy: kosze podstawowe, kosz zasypowy oraz konstrukcja nośna. Zsypy budowlane mogą jednak dodatkowo zostać wyposażone we wciągarkę. Cena zestawu zależy w głównej mierze od ilości elementów a tym samym długości całej konstrukcji. Kontener czy też każdy pojemnik, do którego trafia zsypywany materiał powinien być dodatkowo zabezpieczony siatką. Dzięki temu materiał np. gruz nie będzie się wydostawał poza jego obręb oraz stwarzał zagrożenia dla znajdujących się w pobliżu pracowników oraz osób trzecich. Zsypy budowlane chronią również mienie oraz samego przedsiębiorcę przed ewentualną odpowiedzialną prawną.

Zsypy budowlane mają bardzo szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle budowlanym jak i w wielu innych dziedzinach. Nie bez powodu bywają stosowane przez przedsiębiorców, jak i przez osoby prywatne podczas rozmaitych prac, gdzie konieczny jest transport pionowy materiałów sypkich. Zapewniają bowiem komfort, bezpieczeństwo i porządek. Zsypy budowlane bywają zatem stosowane głównie przez firmy budowlane do np. usuwania gruzu, ale i przez firmy porządkowe do np. usuwania śniegu z dachów. Wykorzystuje się je do zsypywania węgla i urobku w kopalniach. Ich szerokie zastosowanie sięga jednak jeszcze dalej. Zsypy budowlane bywają bowiem również z powodzeniem wykorzystywane w rolnictwie do zsypywania zbóż. Zapobiegają rozpraszaniu się zsypywanego materiału oraz mocno ograniczają pylenie.  Odpowiednio zainstalowana konstrukcja zapewni bezpieczeństwo i porządek a tym samym z pewnością bardzo pozytywnie wpłynie również na wizerunek prowadzącej prace firmy.

Dostępne obecnie na rynku zsypy budowlane charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością oraz trwałością. Niewątpliwy wpływ mają na to zarówno innowacyjne technologie produkcji jak i stosowane tworzywa. Podczas procesu produkcyjnego coraz częściej wykorzystuje się technologię rotomouldingu. Formowanie rotacyjne polega natomiast na umieszczaniu tworzywa w formie a następnie podgrzewaniu go przy jednoczesnym obracaniu formy w osi pionowej i poziomej. Po tej fazie następuje faza chłodzenia. Zsypy budowlane produkowane metodą rotomouldingu należą do najbardziej wytrzymałych produktów dostępnych obecnie na rynku. Nie bez znaczenia jest oczywiście również stosowane tworzywo.  Najczęściej jest to polietylen charakteryzujący się wysoką sprężystością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Obie kwestie, zarówno proces produkcyjny jak i stosowane tworzywo mają ogromne znaczenie dla jakości gotowego zsypu.

HIGHER Monika Godlewska, ul. Armii Krajowej 74, 58-130 Żarów, e-mail: sales@zsypuj.pl, tel. 884 824 000

Masz pytania? 

Skorzystaj z formularza kontaktowego i zostaw nam wiadomość. 
Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe.

Jeżeli oczekujesz natychmiastowej informacji zwrotnej?
Po prostu zadzwoń! Z chęcią udzielimy Ci wyczerpującej odpowiedzi. 

Zapraszamy! Zespół firmy HIGHER Jesteśmy nie do zdarcia!

Formularz kontaktowy